bonsai kemp 2015

 
Je to pre mňa stále ťažšie napísať a vymyslieť niečo aspoň trocha iné ako naposledy. Kemp v Trusalovej môže začať vzbudzovať dojem "obohranej pesničky" - verím však, že nie je tomu tak. Vždy sa prihlásia noví účastníci a  aj keď o tej "melódii" už počuli, či čítali, tak veľmi rýchlo pochopia,prečo má zmysel prísť do Trusalovej aj o rok, o dva ... ako to robí trištvrte účastníkov nášho kempu. Môžem totiž s istotou napísať, že jednu z nezáväzných podmienok už určite splnil - sme kolektív, sme skupina dobrých priateľov, ktorí sú ochotní pre spoločné stretnutie pri práci s bonsajmi už dlho vopred rezervovať miesto vo svojom  kalendári...
Pozrite si akým bol ten tohtoročný :
 
Poteší ma akýkoľvek nový účastník kempu, ale Pepa Vrážel o kúsoček viac, pretože v jeho rukách nikdy nechýba fotoaparát. Pracuje s ním rád, robí to výborne  a hlavne skoro vždy ( www.josefvrazel.cz ) - preto vie byť moja reportáž tentoraz obohatená aj o jeho pohľad. Ďakujeme Ti Pepo.
Keď je fotografovanie príbehom - po cvaknutí spúšte hneď vidí miesto na to ďalšie
Keď stihne pohľad z oboch strán
Keď nemusí stíhať pohľad z druhej strany
Keď si zaranžuje záber ...
... na ktorom sa pobavime všetci. 
Pepo si majster fotograf.
 
 
              Ruky a bonsaje - poznáš si tie svoje ?
 
Tomu, kto to myslí s bonsajmi naozaj vážne, častokrát pri práci najskôr do rúk padne hlava (prepáč Rudko, ale tvoj "úchop" bol tentoraz na ilustráciu najvýstižnejší :-) ), ale čoskoro sa ruky chopia práce...

... a keď je práce príliš, tak do rúk padne niečo iné -  napríklad aj noviny.

 

Lektorská "mágia" :   

 Pavel bez pochýb dokáže zaujať plynulou interpretáciou svojich bohatých skúseností

 a súčasne strhnúť poslucháčov aj svojim pohybom

Individuálna konzultácia je veľmi zriedkavou výnimkou - cez deň, až do noci je Pavel obklopený hlúčkom pozorných nadšencov bonsajistiky.

 

Dôkazy toho, že účasť na kempe má prozaickú podstatu :

 

Kemp však samozrejme nie je nikdy iba o práci - vždy si nájdeme čas na posedenie pri ohni, dodržiavame "pitný režim", vylosujeme darčeky a pochutnáme si na výbornom guľášiku a jablkovej štrúdli z šikovných rúk manželov Kojšových, ktorí sú nenápadnou, ale výraznou a účastníkmi veľmi pozitívne oceňovanou súčasťou všetkých doterajších kempov.  Zaslúžia  si  naše                                                  veľké poďakovanie.                                                 

Výsledky našej práce :

 Pepo si plnohodnotne zastal aj post účastníka kempu.  Moje fotenie síce nestihol, ale obohatil nás tým svojim - ešte jedna perfektná momentka z jeho oka :

Môj pokus o váš úsmev ... a hlavne Pavlov :-)

Zostava 2015